Lifestyle, moda, design

Bardzo lubię czytać różnego rodzaju blogi. Dlaczego? Dlatego, że są dla mnie inspiracją, ciekawą lekturą podczas picia kawy, sposobem na poszerzenie swojej wiedzy a nawet metodą na nudę. Bardzo lubię momenty kiedy mogę usiąść z kawą na sofie w salonie i przejrzeć sobie kilka ciekawych wpisów na moich ulubionych blogach. Masa ciekawych pomysłów, pozytywnej energii ale też wiedzy, która z nich płynie jest ogromna. Kiedy w mojej głowie narodził się pomysł na napisanie takiego posta w pierwszej chwili pomyślałam, że blogi jak i kanały na YT omówię za jednym razem. Kiedy jednak na spokojnie usiadłam i pomyślałam ile tego jest to stwierdziłam, że rozdzielenie tych informacji na kategorie blogi i kategorie kanały na YT będzie najrozsądniejsze. W dzisiejszym wpisie – blogi.

Zapraszam do lektury!

 

Ula Pedantula

Źródło: www.ulapedantula.pl

Urszula Chińcz to prywatnie córka znanego prezentera telewizyjnego ś.p. Andrzeja Turskiego, prowadząca programy „Misja Ratunkowa” oraz „Gwiazdy prywatnie” w TVN STYLE. Zawsze uśmiechnięta, pogodna, wesoła z mnóstwem pomysłów. Z jej bloga oraz kanału na YT dowiecie się jak zrobić pranie, jak dobrać kieliszek do wina, jak zorganizować sobie przestrzeń by była dla ciebie inspiracją i pomocą a nie przytłaczającą rzeczywistością, ale także jak szybko i sprawnie posprzątać łazienkę czy do czego używać sody oczyszczonej. Uwielbiam jej wpisy na blogu czy na Instagramie przede wszystkim za ich prostotę. Ktoś może powiedzieć, że przecież sprzątanie to sprzątanie – do tego nie trzeba mieć wyższego wykształcenia. Nie, nie trzeba, ale jeśli ktoś podpowie ci jak zrobić to szybciej, taniej i lepiej to czy nie warto z tego skorzystać? Społeczność Ula Pedantula to miejsce idealne zarówno dla młodych gospodyń domowych, które dopiero co zaczynają samodzielne życie ale i dla tych doświadczonych – nie bez kozery ktoś kiedyś powiedział, że człowiek uczy się przez całe życie.  Sama bardzo często korzystam z jej porad i jak do tej pory nigdy mnie nie zawiodły. Bardzo serdecznie polecam Wam książkę „Pozamiatane”, która jest tak naprawdę kompendium wiedzy oraz zbiorem wszystkich najważniejszych porad Uli Pedantuli.

Źródło: Instagram Ula Pedantula

WWW: https://ulapedantula.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/UlaPedantula/?fref=ts

Instagram: https://www.instagram.com/ulapedantula/

Kanał na YT: https://www.youtube.com/user/UlaPedantula

 

Green Canoe

Źródło: www.greencanoe.pl

Jest to jeden z najstarszych blogów wnętrzarsko – lifestylowych w Polsce wraz z którym funkcjonuje magazyn Green Canoe Style oraz kanał na YT. Na każdym kroku swej działalności promuje JAKOŚĆ, która zdecydowania wyróżnia ich w sieci. Znajdziecie tam porady dotyczące prowadzenia ogrodu, domu czy szeroko pojętego designu. Blog Green Canoe to np. niesamowicie ciekawa seria DO KAWY, opowiadająca o kinie, dobrej książce i filmie. Pomysłodawczyni i twórczyni całej marki Green Canoe – Pani Joanna to niezwykle ciepła, uśmiechnięta i pozytywna osoba. Swoim entuzjazmem zaraża wszystkich dookoła – i chyba nawet pokuszę się o stwierdzenie, że jest to jedna z tych osób, które chciałabym spotkać w swoim życiu. Uwielbiam przeglądać jej konto na Instagramie, na którym znajdziecie pięknie wykonane, ciepłe w odbierze i bardzo inspirujące zdjęcia. Równorzędnie z blogiem działa na YT kanał o tej samej nazwie i tematyce – dla każdego coś dobrego.

Źródło: Instagram Green Canoe

WWW: http://greencanoe.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/redakcjaGREENCANOE/

Instagram: https://www.instagram.com/green.canoe/

Kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UC8VAfxe9f8HWVSDpMWQ2M_w

 

Kod Stylu

Źródło: www.kodstylu.pl

Jest to blog o tematyce szeroko pojętej mody prowadzony przez Aleksandrę Frątczak – Biś, która jest osobistą stylistką. Blog, kanał na YouTubie, webinary – zarówno płatne jak i bezpłatne oraz 3 książki to skarbnica wiedzy dotycząca tego jak ogólnie rzecz biorąc dobrze wyglądać. Bardzo cenię sobie porady Pani Aleksandry, jak dla mnie zawsze trafia w sedno sprawy, zawsze znajduje u niej odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Jest to przemiła, sympatyczna i uśmiechniętą kobieta, której aż chce się słuchać.  Warto dołączyć do grupy Kod Stylu na Facebooku aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami czy wpisami pojawiającymi się na blogu.

Źródło: Instagram Osobista Stylistka Aleksandra Frątczak-Biś

WWW: https://kodstylu.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/kodstylu

Instagram: https://www.instagram.com/osobistastylistka/

Kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UChv6EZnmJIWIfuWilk286FQ

 

Ubieraj się klasycznie

Źródło: www.ubierajsieklasycznie.pl

Blog Ubieraj się klasycznie prowadzony jest przez Marię Młyńską, która jest również autorką książki „Warsztaty Stylu”. Ten blog oraz konto instagramowe to miejsce gdzie znajdziecie piękne, wysmakowane, proste w formie ale dzięki temu zachwycające zdjęcia. Maria jak sama twierdzi klasyka to podstawa, a nasz styl powinien być dopasowany do nas – do naszego charakteru, wyglądu, stylu życia, powinien pokazywać nasze mocne strony. Na blogu znajdziecie wiele inspiracji w postaci omówienia stylu samej Marii ale również wielu znanych osób, dopasowania kolorów czy wzorów do typów urody, tego jak ubrać poszczególne figury oraz po prostu jak zestawiać pewne części garderoby ze sobą by dobrze razem wyglądały.

Źródło: Instagram Ubieraj się klasycznie

WWW: https://ubierajsieklasycznie.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/ubierajsieklasycznie

Instagram: https://www.instagram.com/ubierajsieklasycznie/

 

Dandycore

Źródło: www.dandycore.pl

Ten blog może być dla większości z Was zaskoczeniem, ponieważ jest to blog o modzie męskiej. Mimo to uważam jednak, że treści które Panowie tworzą są jednakowo atrakcyjne dla kobiet jak i dla mężczyzn. Adam, Dawid, Karol i Piotr bo to o nich mowa stworzyli w sieci miejsce, które epatuje męską elegancją, dobrym gustem  i stylem a przy tym dużą ilością porad związanych z męskim wyglądem. Jak się ubrać na wesele, jakie są podstawy męskiej garderoby, czym wyróżnia się styl militarny to tylko kilka przykładowych tematów, które Panowie poruszają. Pokażcie tego bloga oraz kanał na YT swojemu mężczyźnie – gwarantuje Wam, że tak jak mojemu na pewno się on spodoba.

Źródło: Instagram Dandycore

WWW: https://dandycore.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/DandycoreBlog

Instagram: https://www.instagram.com/dandycore/

Kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UCWIyM6815qI3MoVm95plruQ

 

I tym miłym akcentem zakończę ten wpis. Mam nadzieje, że będzie on dla Was w jakiś sposób inspiracją, być może dzięki któremuś z wymienionych przeze mnie blogów znajdziecie nowe hobby czy zainteresowania. W kolejnym wpisie podzielę się z Wami tym jakie kanały na YT subskrybuję. Ciekawi ? Zaglądajcie na bloga – kolejny wpis wkrótce.

Written by

Dodaj komentarz