Przegląd miesiąca

Połowa lipca za nami a tutaj jeszcze nie było przeglądu Czerwca! Czas leci tak szybko, że czasem nie nadążam rejestrować pewnych zmian. Ale od początku. Co działo się w Czerwcu?

Miesiąc rozpoczęliśmy od wycieczki do Szczawnicy, która tak na prawdę zaczęła się w Maju. Ostatniego dnia wycieczki postanowiliśmy wybrać się na Słowację by zwiedzić Beliańską Jaskinie oraz pospacerować trochę w chmurach. I dokładnie tak było – spacer w chmurach okazał się spacerem w deszczu, burzy i grzmotach. Nie mniej jednak każdemu polecam to miejsce.

Po naszym powrocie pogoda wróciła znów do normalności, można więc było wybrać się na poszukiwania skrzynek geocache. Jeśli nie wiecie co to jest to na stronie WWW znajdziecie wszelkie potrzebne informacje. Myślę, że w przyszłości powstanie o tym osobny post aby przybliżyć Wam istotę tej zabawy. Podpowiem tylko, że cały szkopuł tej gry polega na odszukiwaniu ukrytych skrytek za pomocą współrzędnych GPS. Brzmi ciekawie, prawda?

Druga połowa miesiąca upłynęła pod znakiem letniego jedzenia – po raz pierwszy spróbowałam przygotować jaglankę z owocami. Nie obyło się też bez truskawek, które o tej porze roku są najsmaczniejsze. Wraz z moją koleżanką Magdą odkryłyśmy kolejną smakowitą miejscówkę na mapie Dąbrowy Górniczej – Coffe City. Aromatyczna kawa, domowe ciasta i nieziemsko pyszne lody – jeszcze nie raz tam wrócę.

Ostatni weekend miesiąca spędziliśmy u rodziców Piotrka, gdzie z czystą przyjemnością szalałam w warzywniaku pośród dojrzałych porzeczek, dorodnych buraków i pachnących ziół. Już nie mogę doczekać się co ciekawego znajdę tam kiedy znów tam pojedziemy.

Teraz czekajmy na to co przyniesie dalsza część Lipca <3

Written by

Dodaj komentarz