Przegląd miesiąca

Gdybym miała podsumować jakim miesiącem był marzec to zdecydowanie mogę przyznać, że był bardzo zwariowany ale jednocześnie niesamowicie pozytywny. Wraz z jego początkiem razem z Piotrkiem zrealizowaliśmy nasze przedślubne marzenie jakim był kurs tańca. Aktualnie jesteśmy już po czterech lekcjach i ciągle żałują, że zajęcia mamy tylko raz w tygodniu. Taniec to super zabawa, dobry trening no i przede wszystkim możliwość spędzenia czasu wspólnie. Nie mogę również zapomnieć o Dniu Kobiet i wszystkim pięknym kwiatom, które dostałam od mojego taty, Piotrka oraz przyszłego teścia.

Połowa miesiąca przyniosła lekkie załamie pogody w postaci ujemnych temperatur co zaowocowało tym, że zamiast spędzać czas po pracy na dworze dokończyliśmy pisanie naszej pracy magisterskiej. Obrona najprawdopodobniej końcem kwietnia.

Największą jednak niespodzianką, która przytrafiła nam się w tym miesiącu to nowe mieszkanko. Tak – wynajęliśmy mieszkanie i uciekamy od rodziców. Odcinamy przysłowiową pępowinę i znikamy „na swoje”.  Dlatego też druga połowa miesiąca spadła nam na wycieczkach po BRW, Ikei, Castoramie, Leroy Merlin i innych ciekawych marketach. Z niecierpliwością czekam teraz na sprzątanie, malowanie, przenoszenie rzeczy i całą tą otoczkę związaną z przeprowadzką.

Miesiąc zakończyliśmy miłym akcentem w postaci Świąt Wielkanocnych, które spędziliśmy u rodziców Piotrka. Było więc standardowe barwienie jajek cebulą, święcenie pokarmów, gotowanie, szykowanie śniadanie i lanie się wodą w Lany Poniedziałek.

W temacie spraw blogowych marzec zdecydowanie zdominowały Święta Wielkanocne i  dwa przepisy – wielkanocna sałatka z jajkiem oraz zupa chrzanowa. Stały się one na tyle popularne, że znalazły się nawet w trzech wpisach na Smaker.pl, które możecie podejrzeć tutaj ->

  1. Najpopularniejsze przepisy marca
  2. 10 przepisów na sałatki wielkanocne
  3.  Sześc pomysłów na wielkanocne zupy

W serii Kuchnia Polska przedstawiłam Wam tradycje kulinarne Wielkopolski oraz podzieliłam się super przepisami na galaretkę z piwa oraz pieczone pomidorki. Moje serce jednak najbardziej skradł przepis na mus czekoladowy z awokado <3

Written by

Dodaj komentarz