Przegląd miesiąca

Dwa miesiące roku za nami. O ile Styczeń był miesiącem niesamowicie aktywnym i zwariowanym o tyle Luty dał mi trochę wytchnienia. Miesiąc rozpoczął się słodką rozpustą w postaci Tłustego Czwartku 🙂

Dalej walczyłam z pracą magisterską i rozdziałem badawczym, podobnie z resztą jak Piotrek. trochę to już trwa jednak widać światełko w tunelu bo obrona najprawdopodobniej końcem Marca.

Jeśli chodzi o sam miesiąc jakim był Luty to mogę powiedzieć jedno – był w miarę spokojny. Na samym początku odwiedziliśmy Krowę na wypasie, czyli miejsce gdzie dają naprawdę dobre i prawdziwe burgery. Konkretna porcja mięsa, domowe pieczywo i sosy sprawiają, że smak jest niesamowity. Dzięki temu jest to nasza kolejna ulubiona kucharska miejscówka.

Kilka dni po tym, spotkałam się z moja dawną przyjaciółką z podstawówki Magdą w kawiarni Kamienica – super było się spotkać po latach i powspominać stare czasy.  Ciepłe capucchino z pianką i domowy sernik, oraz masa przeróżnych koktajli, kaw i bajgli to tylko niektóre z pyszności, które można tam dostać. Świetne miejsce!

W połowie miesiąca wybraliśmy się na uczelnię na seminarium do naszej Pani Promotor by omówić jeszcze kilka spraw związanych z obroną magisterki. Na szczęście praca jest zaakceptowana, więc już coraz bliżej końca..Po seminarium postanowiliśmy wpaść na szybką kawę do maleńkiej ale bardzo klimatycznej Cafe Pogoń, która znajduje się niedaleko naszej Uczelni.

Na sam koniec Luty zaskoczył nas mrozem. I to nie byle jakim bo w niektórych momentach temperatura dochodziła do -16 stopni.. Zima ma jednak w sobie pewien urok..

Na blogu pojawiło się kilka smakowitych przepisów oraz kolejna odsłona serii Kuchnia Polska, w której zgłębiłam przepisy kuchni Warmii i Mazur. Wszystkie przepisy dodane w Lutym znajdziecie TUTAJ.

Nie pozostaje nam nic innego jak przywitać MARZEC i czekać na to co przyniesie 🙂

Written by

Dodaj komentarz