Adrenalina Park Ogrodzieniec

Parki linowe to jedna z ciekawszych form aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Pomysł powstania takiej atrakcji turystycznej zrodził się we Francji. Liny, kładki, belki, siatki, tyrolki, pętle czy tunele zawieszone w koronach drzew dostarczają nie małych emocji.  Jeśli więc lubisz się ruszać, a chcesz przy tym poczuć dreszczyk adrenaliny to takie parki są zdecydowanie dla Ciebie. Kiedy tylko pomysł ten zadomowił się w naszym kraju od razu znalazł swoich wielbicieli.  Jednym z licznych parków linowych w naszym województwie jest Adrenalina Park zlokalizowany niedaleko Zamku w Ogrodzieńcu, czyli najbardziej znanego zamku na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Obiekt powstał w 2006 roku, jednak ciągle jest modernizowany i powiększany. Obecnie park dysponuje dwiema trasami:

TRASA CZERWONA: przeznaczona jest dla osób ze wzrostem powyżej 140 cm. Składa się ona z 33 przeszkód o łącznej długości 400 metrów. Na trasie czekają aż 4 tyrolki, mosty, siatki, kładki, równoważnia, pętle oraz inne ciekawe przeszkody.

TRASA ZIELONA: jest to trasa głównie dla dzieci od szóstego roku życia, wzrost maksymalny 150 cm. Zmierzyć się można na niej z 10 przeszkodami o łącznej długości 100 metrów. Na trasie znajdują się tyrolki, mosty, siatki, równoważnie oraz pętle.

Moja silna grupa w składzie Kasia, Paweł i Piotrek zdecydowała się na przejście całego parku. Czekało ich w sumie do przejścia 500m z 43 przeszkodami, co jak później się okazało nie było wcale łatwym zadaniem. Każde przejście po założeniu odpowiednich uprzęży poprzedzone jest szkoleniem z instruktorem, który objaśnia zasady bezpieczeństwa oraz poruszania się po trasach. Po odbytym szkoleniu można ruszać na trasę.

Tyrolka była jedną z ciekawszych przeszkód na całej trasie, choć wiszące belki wcale nie były gorsze 🙂

Spacer po kolorowej kładce okazał się nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza kiedy wszystko się kołysze.

Sądząc po uśmiechach po przejściu wszystkich przeszkód zdecydowanie warto było tam pojechać. Świetna zabawa gwarantowana! Zdecydowanie polecamy 🙂

 

Written by

2 comments / Add your comment below

    1. Myślę, że bez większego problemu 🙂 wbrew pozorom nie jest to bardzo wysoko 🙂 trzeba przezwyciężać swoje lęki 🙂

Dodaj komentarz