Plany na lato

Lato w pełni, wakacje trwają a wraz z nimi pojawiło się snucie planów na te najbliższe trzy miesiące. Sesja zakończona pomyślnie, praca magisterska się pisze. Można więc zastanowić się nad tym co zrobić by to lato nie było nudne. Post z wiosenną mobilizacja bardzo ułatwił mi działanie, dlatego też postawiłam na stworzenie letniej listy planów. Moje wakacje, jako póki co studenta trwają do końca września i taki też czas realizacji moich planów przyjmuję. A więc do dzieła. Zaczynamy!

  1. Praca magisterska.Mimo, iż nastał czas wakacji są one dla mnie jedynym momentem gdzie mogę skupić się na pisaniu pracy. Pracując codziennie prawie do 18 i studiując co weekend ciężko jest znaleźć chwilę spokoju na pisanie. Kończąc studia w styczniu praca musi być gotowa do końca roku. Dlatego chciałabym, aby do końca września napisać drugi i trzeci rozdział oraz wprowadzić wszelkie poprawki do pierwszego. Czeka mnie sporo analizy danych statystycznych, więc wolne weekendy na pewno się przydadzą.
  2. Poprawa kondycji skóry i włosów.Spróbuję się zorganizować i przygotowywać odżywkę, o której pisałam w wiosennej mobilizacji. Do tego kupiłam tabletki z dość dużą zawartością biotyny na włosy. Jeśli chodzi o skórę zdecydowanie przyda się jakiś dobry balsam bo już widzę pierwsze oznaki słońca na mojej skórze czyli suche plamy na nogach.
  3. Wakacyjny chillout.W moim mieście czyli Dąbrowie Górniczej przez okres wakacji organizowanych jest wiele ciekawych imprez jak kino plenerowe, koncerty na trawie czy koncerty na wodzie nad jeziorem. Chętnie odwiedzę te imprezy.
  4. Wakacyjny piknik.Koc, kosz z pysznym jedzeniem i dobra książka. Esencja wakacji.
  5. Smaki lata.Nie ma lata bez lodów włoskich, gofrów ze śmietaną i owocami oraz zimnej lemoniady. Oczywiście do tego dochodzą typowo letnie potrawy jak chłodnik, za którym stęskniłam się przez ten czas.
  6. Przetwory.Jak co roku przez lato chcę przygotować trochę przetworów na zimę. Standardowo na wokandę wskoczą konfitury, dżemy oraz kompoty.
  7. Domowej roboty lody owocowe.Nie robiłam nigdy lodów w domu ale czas najwyższy spróbować. Bo w sumie to dlaczego nie?
  8. Aktywność fizyczna.Odnowiłam moje dobre relacje z kijami do nordic walkingu. Oczywiście nie rezygnuje również z partyjek badmingtona. Ale oprócz tego chętnie popływam rowerkami wodnymi po jeziorze.  Jeśli chodzi o aktywność na wodzie chciałabym również wybrać się na spływ kajakowy. Standardem stały się dla nas wieczorne spacery z psem, które stanowią wspaniały sposób na odprężenie.
  9. Wycieczki.Biorąc po uwagę, że głównym motywem tych wakacji będzie praca magisterska mam nadzieję, że znajdziemy chwilkę, aby gdzieś wyjechać i zwiedzić coś. Mamy kilka ciekawych pomysłów i zobaczymy, co z tego wyjdzie.
  10. Urlop.Wymarzony i najbardziej na świecie wyczekany urlop. W tym roku postawiliśmy na dalszą podróż niż w poprzednim. Co prawda lecimy dopiero pod koniec września ale w żaden sposób mi to nie przeszkadza. Grecka wyspa Kos, bo to właśnie tam lecimy jest jedną z najcieplejszych wysp więc termin wrześniowy w żaden sposób mi nie przeszkadza. A więc Grecjo niebawem przybywamy!

Standardowo. Listy nie zamykam, a jeśli przyjdzie mi do głowy jakiś pomysł dopiszę go 🙂 Lista z wiosennej mobilizacji okazała się całkiem przydatna. Zachęcam również Was do stworzenia takiej listy.

 

Written by

1 comment / Add your comment below

Dodaj komentarz